Mgr. Jaroslava Paštiková

Mgr. Jaroslava Paštiková

Mgr. Jaroslava Paštiková

terapie vlastní cestou

+420 730 263 787
jarka@jhcentrum.cz

Terapie vlastní cestou – v našem centru jsem průvodcem klientů, kteří potřebují podporu na složitých životních křižovatkách. Společné hledání té nejlepší cesty vnímám jako dobrodružný proces, který vyžaduje chuť pro hledání od obou účastníků. Věřím, že i společné zastavení na cestě, může být užitečné.

Jsem průvodcem na CESTĚ, ten kdo je odborník na svou VLASTNÍ CESTU je v mých očích vždy klient.

Profesní vzdělání jsem získala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy – obor Pedagogika se specializací Sociální pedagogika a Pedagogické poradenství. Vzdělávání však cítím jako celoživotní proces, který nikdy nekončí…

Již 20let se pohybuji v pomáhajících a vzdělávacích profesích. Aktuálně pracuji také jako sociální pracovník a vedoucí týmu v organizaci pracující s lidmi s vážným duševním onemocněním – FOKUS Tábor, z.s.

Aktuálně lektoruji preventivní programy týkající se duševního zdraví pro žáky ZŠ a SŠ, vzdělávám v této oblasti i pedagogy.

Mezi dosavadní důležité rozšiřující vzdělání řadím dlouhodobé akreditované kurzy a výcviky: Výcvik Edukativní rodičovské terapie, Kurz základní krizové intervence, Kurz muzikoterapie, arteterapie a biblioterapie, Kurz efektivního rozhovoru a spousty krátkodobých kurzů.

Pracuji s klienty od 14let.

Rodinný a školní systém vnímám jako důležitou kulisu životního příběhu klienta.

Oceňuji, když se do procesu podpory a hledání nové cesty zapojí významní blízcí klienta.

(rodiče, sourozenci, partneři, přátelé, učitelé, lékaři apod.)