Mgr. Anna Šmídová

Mgr. Anna Šmídová

Mgr. Anna Šmídová

terapie hrou

+420 728 248 977
anna@jhcentrum.cz

Terapie hrou – jsem psycholožka a terapeutka. Věnuji se individuální a rodinné terapii u dětí a dospělých. Specializuji se na práci s dětmi od tří let, kdy využívám terapii hrou.

V terapii mladistvých a dospělých vycházím z principů a znalostí ze systemické terapie a hypnoterapie.

Terapii vnímám jako společnou cestu, kdy se s klientem zaměřujeme na to, co ho trápí právě teď. Během terapie se snažím vytvořit bezpečný prostor, kde můžete sdílet svůj příběh. Věřím, že klient je expertem na svůj život a terapeut mu může být průvodcem při hledání nových cest, pomoci mu najít jeho zdroje a správné klíče k řešení problému.

V oboru se pohybuji již deset let a soukromou psychologickou praxi mám od roku 2018.

Vzdělání v psychologii jsem získala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Dále jsem mimo jiné absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik v Systemické terapii a hypnoterapii u MUDr. Františka Matušky a roční výcvik v Terapii hrou pod PTI.

Pracovní zkušenosti s dětmi a jejich rodinami jsem nasbírala během mého působení na ZŠ v Chotěšově a ve Středisku výchovné péče v Plzni.

S dospělými jsem pracovala v jejich náročné životní situaci na oddělení vazby ve věznici Bory. V současné době pracuji také s klienty a jejich rodinami pro hospicovou péči Sdílení o.p.s.

Pracuji pod supervizí a jsem členem České asociace pro psychoterapii (ČAP).

Žiji s manželem, dětmi a psem na malém městě. Ve volném čase jsem nejraději v přírodě. Mojí životní vášní je běhání po horách.